פרגולה היא מבנה קונסטרוקטיבי הבנוי מעל חלל פתוח שמצד אחד משמש לקירוי והגנה מפני הגשם והצללה כנגד השמש, ומצד השני והלא פחות חשוב, משמש כאלמנט דקורטיבי הנותן לבית ולגינה נופך עיצובי מיוחד ויוקרתי ויכול להוות מרכיב משלים לחזות הכללית של הבית.

קיימים מספר סוגי פרגולות:

  • פרגולה מעץ גושני (דאגלס פייר, אורן פיני או אלון)
  • פרגולה מאורן דו שכבתי
  • פרגולת מתכת מברזל או אלומיניום בשילוב סרגלי עץ להצללה

פרגולה מעץ גושני

כל קורה בפרגולה מיוצרת מ"לוג" אחד. העץ הגושני מאופיין בריבוי עיניים וחריצים, מה שמקנה לו מראה מחוספס, כפרי וטבעי. לקורות עץ אלו מומלץ לבצע הברשה בכדי להבליט את הטקסטורה הטבעית של העץ.

פרגולות

פרגולה מאורן דו שכבתי

העץ הנפוץ ביותר לבניית פרגולה הוא אורן פיני או עץ לבן דו או רב שכבתי המורכב מקורות המודבקות בארץ בתהליך שמאפשר יצירת קורות ארוכות וחזקות מאוד עם פחות פיתולים או עיוותים בעץ, וזאת בזכות אופן ההדבקה הייחודי המאפשר התנגדות של סיבי העץ.

פרגולת מתכת מברזל או אלומיניום בשילוב סרגלי עץ להצללה

אחד מהטרנדים הבולטים של הבניה המודרנית, הוא שילוב של מתכת ועץ. פרגולה המשלבת קונסטרוקציה ממתכת לצד הצללה של סרגלי עץ, במבוק וכדומה, מקנה מראה עיצובי יפה, נקי ואלגנטי.

מעבר לבחירת אופי הפרגולה והקונסטרוקציה, קיימות אפשרויות רבות להתאמת הפרגולה לצורכי הלקוח והבית. הבחירות מתבצעות בהתאם לרצון הלקוח ובייעוץ מלא של פינת עץ, החל מבחירת צבע מועדף ועד לבחירת סוג ההצללה והקירוי.